

Meer over Wicca:
Wat Wicca niet is Wat Wicca wel is Wat is een heks? Heks zijn de 3voudige wet Kaarsenmagie 't belang van intentie Rituele baden Tools van de moderne heks Trancewerk
Besproken religies:
Christendom Boeddhisme Hindoeisme De Islam Soefisme Taoisme Wicca

Kleine advertenties:
Ontwerp: www.shanra.nl
Ontwerp: www.shanra.nl
|
 |
Wicca - ritueel bad
Een artikel van Sandra de Leeuw
Over de auteur
Sandra de Leeuw is auteur van het boek EnergieMagie, Healer, Medium en ontwerpster van de SoulPointremedies. Paganisme is bij haar in het dagelijks leven verweven en ze draagt het met veel plezier uit.
Een goede hygiëne, zowel fysiek als in de energielichamen is voor een Pagan van zeer groot belang. Voor een ritueel worden in ieder geval altijd de handen uitvoerig gewassen, opdat er geen resten van het aardse leven aan blijven kleven die bij het ritueel in de weg zouden kunnen zitten en energetisch kunnen storen.
Bereid je echter een inwijding of ander groot ritueel voor, dan is het prettig om een ritueel bad te nemen.
Benodigdheden:
- Kaars
- Kandelaar
- Wierook
- Zout
- Olie
- Sachet kruiden (basilicum, lavendel, wijnruit en engelwortel)
* Laat het bad vollopen, maak het water niet te heet want je wil straks nog wel alert blijven. Zeg "Ik sta aan het begin van een reis, die mij als één met de godin zal doen zijn. De reis is er één van leren en geloof"
* Steek de kaars aan en plaats deze waar je hem goed kan zien als je in bad zit, zet m dus niet achter je neer. Zeg tijdens het ontsteken "Ik ontsteek de rituele kaars, de vlam zal mijn verlichting zijn."
* Steek wierrook aan, zeg tijdens het ontsteken "Ik brand deze wierrook voor een heldere geest en een duidelijk doel"
* Strooi het zout in het bad en zeg "Zegen en zuiver dit water, opdat het mijn ziel en lichamen mag reinigen"
* Voeg dan de kruiden toe en zeg "Ik voeg deze kruiden en bloemen toe opdat hun essentie mij zal doordringen in al mijn lichamen, en dat hun magische eigenschappen ook mij toeberoren zullen"
"Ik betreed dit rituele bad, en terwijl ik baad, zal ik overdenken wie is was, en wie ik zal zijn. Ik bereid mezelf voor, fysiek en spiritueel op dat wat komen gaat"
Mediteer en visualiseer dat al het aardse van je afgewassen wordt, visualiseer jezelf als een slang, die zijn vel afwerpt, een nieuwe jij.
Zie bij het leeglopen van het bad alles weggaan, al het oude en zeg....
"Rein en voorbereid sta ik nu voor u, so mote it be"
Meer over Wicca
[ Wat Wicca niet is ] [ Wat Wicca wel is ] [ Wat is een heks? ] [ Heks zijn ] [ de 3voudige wet ] [ Kaarsenmagie ] [ 't belang van intentie ] [ Rituele baden ] [ Tools van de moderne heks ] [ Trancewerk ]
Andere religies
[ Christendom ] [ Boeddhisme ] [ Hindoeisme ] [ De Islam ] [ Soefisme ] [ Taoisme ] [ Wicca ]
Tips en aanverwant
Het bredere kader: spiritualiteit
|
|